Palju põnevaid ettevõtmisi!

Loomise kuupäev 31.01.2024

Käesoleval 2023/24 õppeaastal on koolis toimunud palju põnevaid ettevõtmisi.

Külas on käinud mitmed huvitavad inimesed. Septembri lõpus külastas meid jutuvestja Piret Päär, kes pani imelise oskusega kuulama ning kaasa mõtlema iga lapse 1. - 5. klassini. Teemad, mida käsitleti, olid sügavad ning õpetasid eelkõige inimeseks olemist. Novembris, kooli sünnipäeval, toimus kohtumine filmimaailmas toimetava, Leisi Kooli vilistlase Olev Sten Eerik Jõgiga ning vaadati koos filmi „Suvitajad”. Õpilasesinduse kutsel tuli rahatarkusest ja investeerimisest rääkima ettevõtja Raivo Hein. Meepäeva algklasside õpilastele viis läbi mesinik Jaak Oks. Lapsed kuulsid, milline on mesinikuamet ning said mekkida meesaia.

Selle kooliaasta üheks põnevamaks ettevõtmiseks on olnud AHHAA keskuse koolituspäev õpilastele ning õpetajatele, kus õpiti lahendama praktilisi ülesandeid Rakett69 stiilis. Õpetajatele lisandus ka teoreetiline loeng. Külas käis ka teadusteater, mis populariseerib oma etendustega reaalaineid.

Traditsiooniliselt toimus sügisel õpetajate päev, kus klasside ette astusid noored lõpuklassi õpilased ning said õpetamise tööga toredasti hakkama. Aatriumis oli näitus õpetajate töövahenditest läbi aja. Populaarset halloweeni tähistati lõbusa stiilipäevaga ning novembri alguses toimus õpilasesinduse korraldatud stiilipidu. Osalesime koolidevahelisel võistlusel Koolivikker.

Detsember on alati jõulootuse ning jõuluürituste toimumise kuu, kus igasse nädalasse mahtus üritus või paar. Sel aastal toimus 2 jõululaata, üks kogukonnale ning teine õpilastele. Kogukonnalaadal andis jõulukontserdi Lümanda külakoor. Müüjaid oli üle Saaremaa. Õpilaste laadal oli vahva melu ja sagin, ülipopulaarseks osutus laadaloterii ja õnnelikud peaauhinna võitjad viisid koju suure pehme mänguasja, päkapikupadja ning pleedi. Juba teist aastat korraldasime naljaka jõulukampsuni kandmise päeva. Jõulupäev koolis algas algklasside jõulukirikuga ning kontsert-etendusega lapsevanematele. 5. - 9. klassile oli õhtune pidu, kus iga klass astus üles ühe etteastetega. 9. klass käis sotsiaalainete õppimise eesmärgil külas Toompeal Riigikogus.

Jaanuar on Leisi Koolis mõttespordikuu. 1. - 5. klassi lapsed võtavad mõõtu individuaalselt täheturniiril ning 6. - 9 kl õpilastele toimub meeskondlik mälumänguturniir.

Jaanuarist alustas koolis tööd uus tantsuring keskastme õpilastele, treeneriks Anna Terese Nurk. Õpitakse tänavatantsu, hip-hoppi, ja muud kaasaegse tantsu maailmast. Ringi avamine sai teoks tänu koostööle Inspira huvikooliga. 8. klassi õpilased osalesid Tallinnas robootika õppepäeval.

On toimunud mitmed kodutütarde- ja noorkotkaste laagrid. Tublilt tehakse sporti. Õpilased käivad kooli esindamas ning saavutavad auhinnalisi kohti rahvastepalli,- võrkpalli- ja jalgpalli võistlustel nii maakonnas kui vabariigis. Võrkpallitrenne veab Mark Pitk. Edukalt toimetab maadlusring, mille õpilased on esinenud edukalt võistlustel ka väljaspool maakonda. Maadlejaid treenib Tiit Uspenski.

Eriti kõrgeid tulemusi on toodud etlejate konkurssidelt nii maakonnas kui ka vabariigis. Juhendaja Krista Neemre käe all on laureaaditiitlile end harjutanud 6. klassi õpilane Ignete Vanem. Õpetajad käivad oma klassidega teatris, muuseumis ning õppekäikudel loodusesse. Liitusime Liikuma kutsuva kooli projektiga. Projekti meeskonda ootab märtsikuus ees õppepäev Tartus. Ees on ootamas tegus kevadpoolaasta.

Viimati muudetud 31.01.2024.