VEPA

Meie kool on liitunud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmiga, mille eesmärk on kaasa aidata õpilaste eneseregulatsiooni, sotsiaalsete oskuste ja keskendumisvõime arendamisele. 

Meie koolis rakendavad VEPA metoodikat õpetajad Katrin Õ., Riina S., Meeli S., Tiia K. ja Marge M. Lisaks läbivad koolitust kolm õpetajat. Metoodika omandamiseks läbivad õpetajad õppeaasta jooksul 24-tunnise koolituse. Mentor külastab nende tunde, aitab kohandada metoodikat vastavalt õpetaja vajadustele ja nõustab metoodika rakendamisega seotud küsimustes.  

VEPA on tõenduspõhine metoodika, mis sai alguse USA-s (Good Behavior Game, GBG, nime all) ja mille mõju lapse käekäigule tulevikus on tõestatud mitmete uuringutega. Eestis toimub VEPA programm alates 2014. aastast ja seda on katsetatud 106 koolis üle Eesti.

VEPA metoodika eripära seisneb selles, et mänguliste võtete abil õpetatakse lastele tähelepanu ümberlülitamist ja oma käitumise kohandamist vastavalt olukorrale. Suur rõhk on pandud ka tunnustamisele ja üksteise märkamisele.

Rohkem informatsiooni VEPA kohta leiate leheküljelt www.vepa.eelink opens on new page ja Facebooki grupist www.facebook.com/vepamanglink opens on new page. Lapsevanematele võib pakkuda huvi brošüür VEPA kodulink opens on new pageVEPA kodu">, mis tutvustab VEPA elementide kasutamist kodukeskkonnas.

Avaldatud 28.09.2022. Viimati muudetud 28.09.2022.