Oktoobrikuu hariduslugu on valitud!

Loomise kuupäev 07.11.2022

Saaremaa valla oktoobrikuu hariduslooks on Ukraina Krivõi Rihi õpilastööde heategevuslik näitus-müük, mis toimus 14. oktoobril 2022  Leisi Koolis.

Ettevõtmine, mille initsiatiiv pärineb Leisi Koolis õppiva lapse vanemalt, sündis kogu koolipere, lapsevanemate ja kogukonna koostöös. Heategevuslikult näituselt laekus müügitulu 709 eurot, mis annetati Ukraina laste haridustee jätkamiseks. Projektil on ka järg, nimelt Leisi Kooli õpilased saadavad oma joonistused Ukrainasse vastu ning neist tehakse Eestit ja Saaremaad tutvustav näitus, mis pannakse üles pommivarjendis. Samuti liigub Ukraina laste joonistuste näitus mööda Saaremaa koole.

Projekti eesmärgiks on inimesi teavitada Ukraina sõjapiirkonnas elavate laste loomingu kaudu nende tunnetest ja unistustest.

Katkend Ukraina õpilase ema Yana Shimbueva kõnest: "Ukraina riigis käib sõda, maailm on tardunud ootusärevuses. Kõigil on toimuvast kananahk ihul. Eemalt on võimatu tunda seda valu ja õudust, mis toimub. Halvim asi maailmas on sõda, kus hukkuvad süütud inimesed. On ka neid, kes on seni suutnud ellu jääda. Neil on vaimselt ja füüsiliselt väga raske. Paraku see kõik toimub täna. Selle näituse idee on anda teada lastest Krivõi Rihi linnas. Läbi oma loovuse aitavad need lapsed oma inimesi. Nad kardavad sõda, aga usuvad, et nende unistus vabast Ukrainast ja rahumeelsest eksistentsist saab tegelikkuses teoks. Need joonistused on tehtud lootuses, et maailmas taastuks rahu."

Selle loo puhul jäi komisjonile silma soe ja südamlik suhtumine Ukrainas toimuva suhtes ning panustamine õpilaste haridustee jätkamisse. Kogukondlik panus ning riigi- ja kultuuriruumipiire ületav koostöö.

Saaemaa Vallavalitsus

Viimati muudetud 07.11.2022.