12. Saare- ja Muhumaa lasteaedade spordipäev

Date created 19.11.2022

Neljapäeval, 17. novembril osalesime Leisi ja Pärsama vanema rühma lastega lasteaedade spordipäeval.

Päev algas varakult bussisõiduga Orissaarde, kus võtsime mõõtu nelja lasteaiaga kuuel põneval alal. Need olid Vormeli teatejooks, võistkondlik paigalt kaugushüpe, täpsusvise, takistusrada, köievedu ja kombineeritud teatevõistlus. Võistlusaladel oli vaja nii jõudu, täpsust, kiirust kui ka taibukust.

Meie alustasime esimese alana võistkondliku paigalt kaugushüppega. Olime eelnevalt lastega võimlemistundides paigalt kaugushüpet palju harjutanud ja lastel õnnestus esimene võistlus suurepäraselt. Kokku kogusime 18,2 m.

Vormeli teatejooksus oli vaja takistustega sillutatud rada võimalikult kiiresti läbida tõketest üle hüpates, nende alt läbi ronides ning slaalomist ussi kombel läbi vingerdades.

Kolmandaks alaks olid liivakottide täpsusvisked rõngastesse. Lastel oli võimalik visata kolme erineval kaugusel asuvasse rõngasse. Lähim rõngas andis ühe punkti, järgmine kaks punkti ja kaugeim rõngas kolm punkti.

Kõige lõbupakkuvamaks alaks oli takistusrada batuudil, mis pakkus lastele mõnusat väljakutset ja adrenaliini rada kiiresti läbida.

Köievedu oli väga pingeline ja põnev. Lapsed võitlesid kogu hingest ja olid väga tublid.

Viimasel alal oli tarvis lisaks kiirusele ka tähtede tundmist. Keskväljal olevast karbist oli vaja võtta tähega klots, mis tuli asetada õigele kohale otsajoonel ning seejärel ruttu tagasi joosta ja järgmisele plaks anda.

Kokkuvõttes oli väga tore ja võistluslik päev. Kolmandast kohast jäi sel korral napilt puudu ja saavutasime neljanda koha. Lapsed olid igal alal tublid ja püüdlikud ning kindlasti saime väga väärtusliku sportliku kogemuse. Suured tänud korraldajatele ja kindlasti oleme ka järgmisel aastal võistlustules.

Last changed 19.11.2022.

More news