Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab
Terviseamet teavitada ja paluda lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides: Hiina, Põhja-Itaalia(regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapani, Singapur, Lõuna-Korea, Iraan, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid, viibida võimalusel koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku
seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.
Olukord ei nõua erakorralisi meetmeid koolides ja koolieelsetes lasteasutustes, kuid arvestades grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume Teil pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele:
Kvaliteetse siseõhu tagab tõhus ventilatsioon. Ruume tuleb tuulutada regulaarselt, korraldada igapäevaselt märgkoristus, koristamisel pesta desinfitseerimisvahenditega.
COVID-19 iseloomustuse ja korduma kippuvad küsimused koos vastustega leiab Terviseameti kodulehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

2020  Leisi Kool   globbers joomla templates